Facebook

Po wystawie w Dobrym Miejscu

Dobre Miejsce, Galeria Krużganek9 grudnia 2012 r.  w Galerii Krużganek w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” ul. Dewajtis 3, na warszawskich Bielanach, miał miejsce wernisaż wystawy naszych ikon. Spotkaliśmy się po Mszy św. sprawowanej  w pobliskim kościele pokamedulskim Najświętszej Marii Panny.

Wernisaż uświetnił wschodni śpiew liturgiczny w wykonaniu Roberta Pożarskiego, kantora kościoła pokamedulskiego na Bielanach i Wolfganga Niklausa ze Scholi Teatru Węgajty.

W świat ikony wprowadziła nas także opowieść o wizerunku "nie ręką ludzką uczynionym" w wykonaniu Małgorzaty Litwinowicz z warszawskiej Studni Opowieści.

Serdecznie dziękujemy za liczny udział wszystkim Gościom wernisażu, oraz wszystkim odwiedzającym Galerię Krużganek w czasie trwania naszej wystawy.

Księga pamiątkowa

„Czas ucieka, wieczność czeka”. Ten napis z wadowickiego kościoła  wielokrotnie wspominany przez „naszego” papieża nabiera dla każdego z nas osobistego znaczenia, gdy przy okazji różnych okrągłych rocznic robimy retrospekcję minionych zdarzeń. Niezmiennie zadziwia nas wtedy, że minęło już tyle lat. Tak jest też w przypadku naszej grupy. Dopiero co się spotkaliśmy, dopiero co mieliśmy pierwszą wystawę, dopiero co…

Czytaj więcej...

Ikony Agathos w Dobrym Miejscu

ZzaproszenieAPROSZENIE NA WERNISAŻ WYSTAWY IKON GRUPY AGATHOS
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy ikon Grupy Agathos - Ikony Agathos w Dobrym Miejscu.

Odbędzie się on dnia 9 grudnia 2012 r. o godz. 14 w Galerii Krużganek w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce” ul. Dewajtis 3, wejście A na warszawskich Bielanach.

Spotykamy się po Mszy św. o godz. 13, sprawowanej w pobliskim kościele pokamedulskim Najświętszej Marii Panny na Bielanach.

Wernisaż uświetni wschodni śpiew liturgiczny w wykonaniu Roberta Pożarskiego, kantora kościoła pokamedulskiego na Bielanach i Wolfganga Niklausa ze Scholi Teatru Węgajty.
W świat ikony wprowadzi nas także opowieść o wizerunku "nie ręką ludzką uczynionym" w wykonaniu Małgorzaty Litwinowicz z warszawskiej Studni Opowieści.

Wystawę będzie można oglądać do 29 grudnia 2012r.

 

Węgajty 2012

WARSZTATY I WYSTAWA W RAMACH LABORATORIUM TRADYCJI. WĘGAJTY - NOWE KAWKOWO. 30 lipca - 5 sierpnia 2012.

NNowe Kawkowo 2012a przełomie lipca i sierpnia, po raz trzeci we współpracy ze Scholą Teatru Węgajty prowadziliśmy warsztaty ikonograficzne w ramach Laboratorium Tradycji. Cieszę się, że mimo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znalazł się Teatr, udało się ten warsztat przeprowadzić.

Czytaj więcej...

Warsztaty pozłotnicze

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY POZŁOTNICZE - ZŁOCENIE SZLAGMETALEM NA MIKSTIONIE OLEJOWYM. (6, 12, 13.10.2012)
W ostatnich latach obserwujemy wzrost zainteresowania ikoną. Coraz więcej osób bierze do rąk pędzle i próbuje swych sił w ikonopisaniu.
Wszyscy zdają sobie sprawę, że tradycyjna ikona kojarzy się z bogatymi złoceniami, ponieważ złoto na ikonie symbolizuje zastygłe światło – blask świętości. Aby wydobyć to światło trzeba opanować technikę złoceń. Okazuje się jednak, że złocenia sprawiają duży problem i nawet pięknie namalowana ikona wiele traci z powodu nieumiejętnego nałożenia pozłoty.

Czytaj więcej...