Facebook

Świętuj z nami

WęgajtyZ okazji 10-lecia Grupy Agathos serdecznie zapraszamy do Ośrodka Teatru Węgajty na Warmii.  Na środę 14 sierpnia wieczorem zaplanowaliśmy  wystawę, zakończenie warsztatów naszej Letniej Pracowni Ikony, mały koncert, duży tort i zabawę…

We czwartek w kościele parafialnym w Nowym Kawkowie, 15 sierpnia o godz.11.00 będzie Msza święta, a po niej obrzęd poświecenia ikon. W trakcie Mszy św. zaśpiewają nam uczestnicy warsztatów śpiewu liturgicznego, którzy będą pracować od 9 sierpnia w sali Teatru Węgajty.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mieliby ochotę towarzyszyć nam w te dni, modlić się i świętować razem z nami.

Noc Muzeów w Warszawie

Sanktuarium 

Matki Bożej Łaskawej

 

Warszawa, 

ul. Świętojańska 10

 18/19 maja 2013

Letnia pracownia ikony 2013

Schola Węgajty i Grupa Agathos zapraszają na

Laboratorium Tradycji 2013 - warsztaty dziedzictwa kulturowego Tradycja bizantyjska

(Nowe Kawkowo, Węgajty, Olsztyn)

Czytaj więcej...

Wystawa "Ikona - wspólne dziedzictwo" 14 kwietnia - 5 maja 2013 R.

Wystawa zatytułowana „Ikona – Wspólne dziedzictwo” odbyła  się w dniach 14 kwietnia  - 5 maja 2013 r. w kościele św. Marcina przy ul Piwnej na warszawskiej Starówce. Wernisaż uświetnił  śpiew liturgiczny okresu wielkanocnego w wykonaniu wokalistów Scholi Teatru Węgajty.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na warsztaty pisania ikon dla początkujących i średniozaawansowanych

 Charakterystyka zajęć

Od kilku lat obserwujemy w Polsce i na zachodzie rosnące zainteresowanie ikoną. Coraz więcej osób zachwyca się jej duchowym i artystycznym pięknem. Wychodząc naprzeciw tej fascynacji proponujemy warsztaty pisania (malowania) ikon.

Zajęcia odbywać się będą w soboty w godz. 10.30 – 14.30 w Centrum Artystycznym Sztukarnia na Warszawskim Starym Mokotowie. Ruszamy 16 lutego 2013 r.

Czytaj więcej...