Facebook

Gra o św. Franciszku

Niedziela, 12 grudnia 2010, godz. 19.00 Zamek Olsztyński, Sala Kopernikowska, ul. Zamkowa 1

Śpiewa, gra i opowiada Schola Teatru Węgajty
Grupa Agathos we współpracy i pod kierunkiem Małgorzaty Dżygadło-Niklaus ze Scholi Teatru Węgajty wykonała scenografię do tego spektaklu.

 

 

Czytaj więcej...

Otwarte Ogrody Konstancina

5 września 2010 r. prezentowaliśmy ikony w ogrodzie przy ul. Sanatoryjnej 1 w Konstancinie-Jeziornej.

Wystawa nosiła tytuł "Otwarte Ikony", a odbywała się w ramach Otwartych Ogrodów Konstancina. Była to nasza pierwsza wystawa na świeżym powietrzu. Mieliśmy duże obawy w związku z zapowiadanymi deszczami, jednak tego dnia niebo rozchmurzyło się i wystawa odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie.

 

Czytaj więcej...

Letnia Pracownia Ikony

WĘGAJTY 28.06.2010 - 02.07.2010 - w ramach projektu LABORATORIUM TRADYCJI 2010, cz 5. TRADYCJA BIZANTYJSKA

W czasie zajęć prowadzonych w "Pracowni ikony" było można zmierzyć się z tradycyjną techniką powstawania ikony. Każdy z uczestników otrzymał szpongowaną deskę lipową zagruntowaną wg tradycyjnej receptury. Pod okiem czterech osób z Grupy Agathos (Katarzyny Barszcz, Bartosza Bremera, Ewy Grześkiewicz i Julity Jaśkiewicz) oraz współpracującej z nimi Małgorzaty Dżygadło-Niklaus, ze Scholi Teatru Wegajty, każdy wykonał szkic, a następnie namalował ikonę. Pracowaliśmy nad ikoną Pantokratora w podtypie ukazującym Zbawiciela do ramion. Do malowania użyliśmy takiej farby, jaką stosowało się jeszcze w Bizancjum – tempery jajecznej. Rozmawialiśmy o roli kanonu i symbolice ikony.

Czytaj więcej...

Wystawa pt. "Obraz i podobieństwo"

 

 

W maju wystawa naszych ikon gościła w Miejsko-Gminnym Ośrodka Kultury w Ożarowie, woj. świętokrzyskie. Wernisaż wystawy odbył się 22 maja 2010 o godz. 19.00

 

Czytaj więcej...

Joomla templates by a4joomla